چگونه فروش خود را با استفاده از چت‌بات‌های هوشمند افزایش دهیم؟

.Smart chatbots are a great way to automate the sales process

چت‌ بات‌ ها و ابزارهای اتوماسیون بازاریابی به بازاریاب‌های مدرن این امکان را می‌دهند تا پیام‌های برندشان را شخصی‌سازی کنند، دسترسی به اطلاعات را امکان‌پذیر نمایند و خدمات پشتیبانی از مشتری ارائه دهند. این ابزارها منجر به تولید بیشتر و افزایش بهره‌وری بدون نیاز به سرمایه اضافه، خواهد شد. بسیار از وظایف تکراری، جمع‌آوری و تفسیر داده‌ها، ایجاد کمپین‌های هدفمند و مدیریت محتوا را می‌توان تحت پوشش اتوماسیون بازاریابی قرار داد. به‌کمک این نرم‌افزارهای هوشمندانه و هوش مصنوعی می‌توان، بازاریابی کسب‌وکار را بهبود بخشید و پیام‌های برند را با دقت بیشتری به جامعه هدف رساند. امروزه چت‌بات‌ها به ابزارهایی سریع، قابل اعتماد و شبیه به انسان تبدیل شده است که یک فرصت جدید را برای بازاریاب‌ها ایجاد می‌کند.

اتصال چت بات  به نرم‌افزارهای CRM  و پیشنهاد محصولات با توجه به سوابق مشتریان

در مرحله بعدی نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای حفظ روابط سالم با مشتریان وارد سناریوی تجارت می‌شود. هدف CRM همکاری با مشتریان، پاسخ به سوالات آن‌ها، به‌روزرسانی مرتب، ارائه محصولات جدید هنگام فروش و فروش متقابل است. در نتیجه این امر منجر به افزایش تعداد مشتری‌ها و تبدیل مشتری به مشتری وفادار خواهد شد. آینده CRM ها شامل هماهنگی بیشتر برای فروش، بازاریابی و تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته خواهد بود. بسیاری از سیستم‌های CRM بیشتر از کارکنان بر روی بهبود تجربه مشتری تمرکز دارند. نرم‌افزارهای CRM مختلفی در حال حاضر محبوب هستند و برای حفظ روابط با مشتری و تقویت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که تعدادی از آن‌ها عبارتند از: Zoho: Zoho یکی از ابزارهایی است که در مقابله با چالش‌های مشتری و حفظ مشتری‌های خوشنود کمک می‌کند. به کمک این ابزار می‌توان بازخورد همه مشتریان را جمع‌آوری کرد تا اطمینان حاصل شود که کسب‌وکار از نیازهای لازم خود برای طی کردن مسیر موفقیت آگاه است. همچنین Zoho با ردیابی فعالیت و عدم فعالیت مشتری به کسب‌وکارها یادآوری می‌کند که باید اقدامی اتخاذ کنند و یک راه‌حل مناسب برای بهبود رابطه مشتری با کسب‌وکار داشته باشند. Freshworks: Freshworks یک پلتفرم جذب مشتری و تعامل با آن‌هاست. این پلتفرم به برندها کمک می‌کند تا از طریق کانال‌های مختلف بتوانند به مشتری خدمات ارائه بدهند. هدف این ابزار این است که مانند یک دستیار شخصی به مشتری و کسب‌وکار کمک کند تا معامله بین آن‌ها قوی‌تر باشد. این نرم‌‌افزار CRM با دیگر پلتفرم‌ها ادغام خواهد شد و به فروشنده‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنند. این نرم‌افزار کلیه جنبه‌های هر کسب و کار را از طریق مجموعه کاملی از اپلیکیشن‌ها مدیریت می‌کند. تمامی این دسته‌بندی‌های ارائه شده توسط نرم‌افزار شکاف‌های موجود در هر کسب‌وکار را از بین می‌برد. Salesforce: Salesforce فرآیند‌های فروش، بازاریابی و پشتیبانی، تعاملات و روابط با مشتری را کنترل می‌کند. این ابزار روابط مشتری را با مدیریت استاندارد، تسهیل می‌کند. همچنین Salesforce یک سری گزارشات را برای تجزیه و تحلیل بیشتر نیز ارائه می‌دهد. برخی از کسب‌وکارها با وجود سیستم‌های CRM نیز شکست خورده‌اند که دو دلیل برای شکست آن‌ها وجود داشته است:
  • سیستم‌های CRM آن‌ها ضعیف بودند.
  • سیستم‌های CRM به تنهایی مورد استفاده قرار گرفته بودند.
بدیهی است که سیستم‌های CRM باید به‌خوبی ساخته شوند و با چت بات‌ های مبتنی بر هوش مصنوعی ادغام شوند. این کار نه تنها مکالمات تیم‌های فروش را خودکار می‌کند بلکه فرآیند‌های گزارش‌دهی را نیز در مقیاس بزرگ تسهیل می‌بخشد و با پیشنهاد محصولات با توجه به سوابق مشتری منجر به افزایش فروش خواهد شد.
فروش بیشتر با چت بات‌ها (اپراتورهای انلاین)
چت بات هوشمند فارسی واکاویک

کاهش هزینه (تبلیغات ونیروی انسانی)

از آن‌جایی که کسب‌وکارها به‌منظور کاهش هزینه‌ها در تلاشند تا خدمات پشتیبانی خود را خودکار کنند. از این رو پردازش متن به کمک چت بات ‌ها و دیگر برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به مرور زمان محبوبیت بیشتری پیدا خواهند کرد. چت بات‌‌ها با پردازش زبان طبیعی انسان (nlp) به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا به‌طور قابل توجهی بتوانند هزینه‌هایشان را کاهش دهند. در حالی که خودکار سازی کلی پشتیبانی از مشتری امکان‌پذیر نسیت، خودکار سازی بخشی از مدیریت ارتباط با مشتری از طریق چت بات و سایر فناوری‌ها منجر به پس‌انداز سرمایه قابل توجهی برای کسب و کارها خواهد شد. از آن‌جایی که چت بات‌ها بر اساس قوانین یادگیری ماشین کار می‌کنند و خودکار هستند، مرتباً  در حال یادگیری خواهند بود و به سوالات مبهم مشتری‌ها پاسخ خواهند داد. از این رو با صرف هزینه‌ای کمتر برای آموزش نیروی انسانی می‌توان دقیقاً همانند یک انسان ابزاری برای تعامل با مشتری داشته باشید. بنابراین نه تنها بهره‌وری افزایش پیدا می‌کند بلکه در زمان و هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود. در مقایسه با سایر راه‌های ارتباطی چت بات‌ها با تحلیل متن یک راه ارتباطی کم هزینه با مشتری ایجاد می‌کنند که بسیار سریع‌تر از ایمیل و پیامک هستند. از طرفی چت بات‌ها می‌توانند هزینه تبلیغات برند را نیز کاهش دهند. در واقع به کمک این ابزار و با استفاده از پردازش گفتار می‌توان با هزینه کمتری تبلیغ کرد. یک ربات برای تبلیغات محصول می‌تواند نیازها و ترجیحات مشتری را بپرسد و بر اساس جواب آن‌ها، کالا و خدمات مناسبی را ارائه دهد. در حالی‌که کمپین‌های پیامک کوتاه تنها یک تبلیغ را از طریق پیامک به مشتری می‌فرستند و ممکن است درصد کمی از مشتریان را تشویق به خرید کند. به عنوان مثال برای درک بیشتر این موضوع ربات برند سفورا را بررسی می‌کنیم. سفورا یک برند تولید کننده لوازم آرایشی است که از طریق ربات و با تحلیل گفتار محصولات مناسبی را به مشتریان معرفی می‌کند. نحوه کار ربات برای کاهش هزینه‌های تبلیغات به شرح زیر است:
  • ابتدا ربات یک پرسشنامه ایجاد می‌کند و از آن برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌کند. برای مثال: سن، سبک آرایشی، نوع پوست و غیره)
  • سپس این ربات با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارد، پیشنهاداتی را به مشتری ارائه می‌دهد.
  • علاوه بر این، پیام‌هایی با محتوای تبلیغ را نیز به صورت خودکار ارسال می‌کند. در واقع ربات بلافاصله بعد از اینکه فهمید مشتری به یک کالا نیاز دارد، آن را تبلیغ می‌کند.
بنابراین چت ربات‌ها به‌راحتی می‌توانند هزینه‌های هنگفت کمپین‌های تبلیغاتی شما را کاهش دهند.
چت بات هوشمند
چت بات های هوشمند با اتوماتیک کردن فرایند فروش باعث افزایش فروش شما خواهند شد

تولید لید و پرورش سرنخ به کمک اپراتورهای هوشمند (چت بات ها )

یکی دیگر از اصطلاحاتی که در حوزه بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری وجود دارد، لید یا سرنخ است. لید یا سرنخ در واقع همان مشتری بالقوه است. در هر کسب‌وکار هر چه لیدهای بیشتری وجود داشته باشد، به این معنی است که افراد بیشتری به کسب‌وکار علاقه دارند. از این رو، تولید سرنخ و چت ربات‌ها ترکیب کاملی است که می‌توانند تأثیر بسیار زیادی بر روی کسب‌وکارهای شما داشته باشند. حال ببینیم که یک ربات چگونه می‌تواند منجر به تولید لید و پرورش سرنخ شود:
  • به درک مخاطب کمک می‌کند: تا زمانی‌که مخاطب و مشتریان کسب‌وکارتان را به‌خوبی درک نکنید و با علایق آن‌ها آشنا نباشید، فروش محصولات به آن‌ها کار سختی است. به زبان ساده‌تر هدیه دادن به یک دوست صمیمی بسیار راحت‌تر از خرید هدیه برای فردی آشنا یا همسایه جدید است. بنابراین در بیزینس نیز به‌همین شیوه است. چت بات این امکان را برای شما فراهم می‌سازد که شناخت بهتری نسبت به مشتریان داشته باشید. علاوه بر این، تعامل بهتری نیز با مشتری خواهید داشت. بنابراین شما می‌توانید یک نظرسنجی آماده کنید و از مشتریان بخواهید که با شما همکاری داشته باشند. ربات نیز با پردازش متن فارسی به شما کمک می‌کند تا محصولاتی مناسب به مشتری ارائه دهید.
  • دسته‌بندی مشتریان: دسته‌بندی مشتری‌ها نقش مهمی در مرتبط بودن محتوای کسب‌وکار شما دارد و باعث پرورش سرنخ می‌شود. ربات‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده بتوانید مشتریان را دسته‌بندی کنید. شما می‌توانید این دسته‌بندی را با توجه به عواملی مانند علایق، سن، جنسیت، موقعیت مکانی و غیره انجام دهید.
چنین راهکاری به‌شما کمک می‌کند تا با هر دسته از مشتریان رفتاری خاص و مناسب با آن‌ها داشته باشد.
  • ایجاد روابطی بر پایه اعتماد: اعتماد پایه و اساس یک رابطه است. ربات‌ها به شما کمک می‌کنند تا با ایجاد یک مکالمه منظم با مخاطب، اعتماد ایجاد کنید. در واقع شما ابزاری ۲۴ ساعته با پشتیبانی فوری دارید که همیشه در دسترس کاربران است. در نتیجه کاربر درک می‌کند که کسب‌وکاری وجود دارد که همیشه می‌تواند به آن اعتماد کند. این اعتماد می‌تواند منجر به تولید لید شود.
  • جایگزینی فرم‌ها: پر کردن فرم به یک کار خسته کننده برای کاربران تبدیل شده است که هیچ جذابیتی ندارد. چت‌ بات‌  ها می‌توانند به طور هوشمندانه‌ای جایگزین این فرم‌ها شوند. برای مثال می‌توانید از تکمیل خودکار اطلاعات استفاده کنید تا مشتری کمتر تایپ کند و سریع‌تر به جواب خود برسد. این روش می‌تواند منجر به تولید لید شود.
  • به مخاطب اطلاعات بدهید: آموزش یکی از عناصر اصلی فرآیند تولید لید است. بدون داشتن اطلاعات در مورد محصول، مشتری هیچ چیزی از برند شما خریداری نمی‌کند. به کمک ربات‌ها می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید.
علاوه بر این همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز ذکر کردیم، ادغام CRM با ربات‌ها می‌تواند مزایای زیادی را برای کسب‌وکار شما به‌همراه داشته باشد. بنابراین اگر می‌خواهید تولید لید داشته باشید باید از طریق ادغام CRM و ربات با مشتری بیشتر تعامل داشته باشید تا آن‌ها را درک کنید. این استراتژی تولید لید را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. این کار، داده‌های مربوط به هر مشتری جدید را در   CRM قرار می‌دهند و به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا قدم بعدی را هوشمندانه‌تر بردارید. اگر مشتری جدید وارد مرحله خرید شود، اطلاعات به CRM ارسال می‌شود. این کار نه تنها داده‌های لید را سازماندهی می‌کند بلکه باعث می‌شود مدیریت لید بهتری نیز داشته باشید.    

افزایش تعامل با کمک اپراتورهای آنلاین (چت بات‌ها)

چت ربات‌ها نمی‌توانند انسان باشند اما می‌توانند با پردازش متن مانند انسان‌ها فکر کنند و به سوالات مشتری پاسخ دهند. در واقع ربات‌ها این‌کار را به‌سرعت انجام می‌دهند و به بزرگ‌ترین بستر ارتباط با مشتری بعد از دستیارهای صوتی تبدیل شده اند. دستیارهای صوتی با پردازش گفتار کار می‌کنند و کاری را برای کاربر انجام می‌دهند.

تحلیل زبان طبیعی انسان (nlp) و متن کاوی این امکان را برای چت ربات‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند سوالات کاربر را درک کنند و به آن‌ها پاسخ دهند. مهم‌تر از همه، با استفاده از رویکردهای ماشین لرنینگ(machin learning) و پردازش متن فارسی یا انگلیسی، چت بات‌ها به مرور زمان بیشتر یاد می‌گیرند و می‌توانند مکالمات پیچیده را اداره کنند. در واقع آن‌ها تعامل با مشتری را به‌خوبی ادامه می‌دهند. دقیقاً همان کاری که ما به‌عنوان انسان انجام می‌دهیم تا با مشتری تعامل داشته باشیم.

ربات‌ها هنوز هم بیشتر مبتنی بر متن هستند و با تحلیل متن یک مکالمه خوب با مشتری دارند. در نتیجه می‌توان از این ابزار برای افزایش رضایت مشتری استفاده کرد.چت بات‌ها پاسخ‌هایی فوری را برای تک تک مشتریان ارسال می‌کند. چیزی که تمامی مشتریان از کسب‌وکارها می‌خواهند سرعت در ارائه خدمات است. در نتیجه مشتری شما بعد از مکالمه با چت بات و دریافت خدمات سریع، احساس رضایت بیشتری خواهد داشت و ممکن است به مشتری وفادار شما تبدیل شود. علاوه بر این، چنین سرعتی منجر به صرفه‌جویی در وقت و هزینه کسب‌وکار و مخاطب نیز می‌شود.

 

 

جمع‌بندی:

چت بات ‌ها ابزارهایی هستند که با استفاده از داده‌های موجود و جمع‌آوری‌ داده‌های جدید به اتوماتیک شدن فرآیند فروش کمک می‌کنند. بنابراین، بات‌ها با استفاده از رویکردهای ماشین لرنینگ (machin learning) و متن کاوی می‌توانند کارهایی مانند تحلیل احساسات، ارائه پاسخ سریع، پیشنهاد محصول، بازاریابی و اقداماتی از این قبیل را انجام دهند. از این رو، صاحبین هر کسب‌وکار برای ارائه خدمات بهتر می‌توانند از چت باتی با کیفیت و معتبر استفاده کنند.

لینک کوتاه این یادداشت: https://blog.vakavic.com/4qwrc
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

Please wait...

ممنون از عضویت در خبرنامه

تنها برای ارسال آخرین مطالب از ایمیل شما استفاده می‌کنیم :)